W jak sposób dodać interakcje drop& drag w Articulate Storyline 360 ?

W dzisiejszym wpisie pokaże Wam jak dodać interakcję drop&drag w Articulate Storyline 360. Jak już pisałam wielokrotnie już niedługo w sprzedaży pojawi się pierwszy kurs w formie plików pdf w programie Articulate Storyline 360. W kursie tym będę początkowo przedstawiać podstawowe ( później już zaawansowane ) opcje wykorzystania programu. Na stronie i blogu będą cyklicznie pojawiać się ciekawe porady, wzory plików do wykorzystania w swoich projektach.
Wg mnie program daje tysiące możliwości, aby nasze kursy wyglądały naprawdę świetnie i angażowały naszego kursanta w proces uczenia. Dlatego jeśli masz już swoje kursy online w formie video myślę, że aby utrwalić kursantowi wiedzę warto skorzystać z wprowadzenia interaktywnych quizów. Dobrym sposobem jest wykorzystanie najprostszej z możliwych interakcji drop&drag, której stworzenie w programie zajmuje dosłownie kilka chwil.
W dzisiejszym wpisie pokaże Wam w jak najprostszy sposób stworzyć podstawowy slajd drop & drag.
Po otwarciu programu Articulate Storyline 360 i wybraniu nowego projektu przechodzę do zakładki Insert, a następnie wybieram Convert to Freeform Slide.
Nastepnie wyskakuje mi okno, w którym mam do wyboru kilka opcji tj:
  • Drop&drag
  • Pick one
  • Pick many
  • Text entry
  • Hotspot
  • Shorcout key
Ja oczywiście wybieram pierwszą możliwość drop& drag. Mój slajd zamienia się  w wybraną interakcję.
Aby móc ją zastosować oczywiście slajd nie może być pusty, dlatego też należy przygotować elementy, które mają być ze sobą połączone. Zatem, aby to zrobić umieszcze na slajdzie zdania w języku angielskim z kursu angielskiego, które należy ze sobą połączyć.
Dodatkowo chcę, aby kursant miał możliwość połączenia właściwych odpowiedzi 3 razy. Aby to zrobić muszę  z zakładce Design zaznaczyć ile razy kursant może próbować we właściwy sposób połączyć zdania. Ja chce, aby miał możliwość połączenia 3 razy.
Dodatkowo ustawiam podstawowe założenia:
W zakładce po prawej stronie zaznaczam Create New Trigger
I wpisuje:
W ten sposób na moim slajdzie pojawiła się liczba  prób jakich może się podjąć kursant.
Oczywiście po wstawieniu podstawowych danych, które mają się ze sobą połączyć możliwe jest zmodyfikowanie slajdu, nadania mu koloru, jest możliwość dodania postaci, zdjęć, ilustracji, cokolwiek chcemy. Ja w swoim slajdzie dodałam kolor ( w zakładce Design) oraz postać ( \w zakładce Insert Character)
Gdy mój slajd jest już gotowy, czas połączyć ze sobą właściwe odpowiedzi. Aby to zrobić przechodzę do zakładki Form View z prawej strony i wybieram, które zdania chce ze sobą połączyć.
Wybieram Drag Item i Drop Target dla wszystkich zdań (czy elementów) które chce ze sobą połączyć.
Gdy mam już połączone ze sobą wszystkie zdania, ponownie wybieram z prawej strony zakładkę Slide View W momencie gdy wybieraliśmy interakcje drop & drag automatycznie pojawiły nam się trzy dodatkowe zakładki  tzw. Slide Layers Correct i Incorrect i Try again Są to slajdy, które ukażą się kursantowi w momencie właściwej bądź niewłaściwej odpowiedzi na pytanie.
Są to automatyczne slajdy, jednak nie ma  problemu jeśli chcesz zaprojektować swój własny slajd , ja zostanę przy tym automatycznie wygenerowanym.
Jeśli chcesz sprawdzić, czy to co stworzyłeś jest poprawne należy wybrać na pasku opcje Preview.
Jeśli chcesz coś poprawić wracasz do możliwości edycji , a jeśli wszystko jest ok publikujesz kurs wybierając opcje Publish (informacje na temat tego jak publikować znajdziesz w moim kursie-  “Zbuduj kurs e –learning z Articulate Storyline – poziom podstawowy”
Jeśli chcesz zobaczyć interakcje kliknij przycisk.
tutaj możesz pobrać wzór interakcji.
Pobierz pdf
W kursie Zbuduj kurs e-learning z Articulate Storyline poziom podstawowy właśnie w taki sposób przedstawiam krok po kroku w jaki sposób wykorzystywać podstawowe możliwości programu.  Jeśli Ci się spodobał wpis obserwuj moją stronę, cyklicznie będą pojawiać się podobne.
Pozdrawiam
Ewelina

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przewiń do góry