Rise.com- Nowość

Jeśli śledzisz nowości z zakresu e –learningu na pewno zauważyłeś , że całkiem niedawno firma Articulate wypuściła na rynek nowy produkt Rise.com
W dzisiejszym wpisie będzie właśnie o tym nowym produkcie.
Myślę, że spodoba on się się głównie tym osobom, które tworzą szkolenia w Articulate Rise i chciałaby je w szybki sposób udostępniać i sprawdzać status realizacji szkoleń.
O tym czym są kursy wykonane w Articulate Rise pisałam już tutaj, dlatego nie będę powielać w tym wpisie jak tworzyć kursy w Rise.

Chciałabym bardziej skupić się na drugiej funkcjonalności Rise.com, czyli na platformie szkoleniowej. Zatem w szybkim skrócie Rise. com jest narzędziem, w którym tworzysz kursy e –learning ( podobnie jak w Articulete Rise), ale dodatkowo produkt ten spełnia funkcje platformy e-learning (LMS).

Zakupując licencje Rise.com możesz:

• Tworzyć domenę z kursami
• Zapraszać osoby, aby realizowały szkolenia na Twojej platformie
• Budować kursy
• Publikować kursy i zapisywać na nie pracowników
• Możesz analizować wyniki ukończenia, generować raporty.

Różnice między Artiuclate Rise a Rise.com

Zapewne zastanawiasz się nad różnicami w Articulate Rise a Rise.com W tabeli znajdziesz porównanie funkcjonalności.

Opis Rise 360 Rise.com
Różnica Rise 360 to aplikacja (część oferty Articulate 360), która ułatwia tworzenie szkoleń online. Jest to aplikacja do tworzenia e-learningu.Rise.com to internetowy system szkoleniowy, który sprawia, że szkolenie online jest łatwe do utworzenia oraz przypisania i proste w zarządzaniu.
Możliwość tworzenia kursówTakTak
Wzory/ Formatki kursówTakTak
HostingNieTak
Możliwość przypisywania kursuNieTak
Możliwość śledzenia wynikówNieTak
Możliwość analizowania danychNieTak
Setki przygotowanych gotowych lekcji z tematyki biznesowej- do wykorzystania komercyjnegoNieTak

Dla kogo Rise.com?

Przeglądając nowe narzędzie Rise.com zastanawiałam się kto może być potencjalną grupą odbiorczą. Oto moje typy, opierając się na funkcjach które proponuje Rise.com:

  • Firmy, które nie posiadają żadnego systemu do zarządzania szkoleniami
  • Firmy, które nie sprzedają szkoleń- lub nie mają płatnych szkoleń
  • Firmy, które w szybki sposób chcą przeszkolić pracowników z podstawowych tematów biznesowych jak RODO, czy polityka antykorupcyjna
  • Firmy, które nie chcą zatrudniać zewnętrznych dostawców do tworzenia kursów ( tworzenie w Rise.com jest bardzo łatwe i polega na budowaniu kursu z dostępnych wgranych elementów)
  • Firmy, które nie chcą tworzyć materiałów w innej formie, niż tą którą oferuje Rise
  • Firmy, które zakupiły Articulete Storyline 360, ale nie korzystają z funkcji Storyline, Peek czy Studio, a tylko z Rise, a dodatkowo chcą mieć możliwość śledzenia wyniku postępu.

Jakie są koszty?

Rice.com możemy zakupić w opcji subskrypcji rocznej bądź miesięcznej. Ważna jest również liczba pracowników jaką zatrudnia przedsiębiorstwo.

Plany roczne

Plany miesięczne

Firmy z większą ilością pracowników mogą bezpośrednio skontaktować się z Articulate w celu uzyskania wyceny.
Rise.com proponuje również opcje kalkulacji najlepszej subskrypcji w zależności od liczby osób oraz liczby autorów tworzących kursy, w porównaniu do innych dostawców w branży (dotyczy głównie firm w USA także tutaj warto spojrzeć na te dane z dużym dystansem)

I tutaj wycena:

Warto jednak przed podjęciem decyzji skorzystać z darmowej wersji i sprawdzić czy narzędzie jest warte swojej ceny. Mimo, że korzystam z innego narzędzia jako platformy szkoleniowej ( jak niektórzy z Was wiedzą korzystam z Learn Dash) zaczęłam już testować Rise.com i w kolejnych wpisach opisać Wam moje wrażenia oraz wszystkie funkcje Rise.com.

Masz pytania? Napisz swój komentarz:)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przewiń do góry