O czym musisz pamiętać jeśli wykonujesz dla klienta kurs e-learning w Articulate Storyline?

Jeśli jesteś osobą, która wykonuje e-learning musisz pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Przeczytaj ten wpis, aby uniknąć stresu czy dodatkowych wydatków😊

1.Zatwierdzenie kursu przed spakowaniem go w paczkę SCORM i załadowanie do LMS

O tym pisałam trochę więcej, w e-booku Specjalista ds. e-learning, jednak tutaj napiszę, w skrócie o co chodzi.

Przed jakimkolwiek wdrażaniem kursu na platformę LMS warto, dać klientowi możliwość zobaczenia oraz udostępnić opcje komentowania. Doskonale nadaje się do tego Articulete Review.

W Review klient ma możliwość komentowania i przejrzenia kursu oraz nansienienia poprawek. Co ważne klientowi udostępniasz tylko link, nie musi on posiadać samej licencji Articulate, aby skomentować ekran. Ty jako twórca otrzymujesz maila z powiadomieniem, że w Twoim kursie pojawiły się komentarze. Możesz również w szybki sposób zaznaczyć, które poprawki już naniosłeś, a które wciąż są nierozwiązane. Sam również możesz dodawać komentarze dla klienta.

Poniżej możesz zobaczyć jak to wygląda

2.Plik źródłowy

Zarówno osoba wykonująca szkolenie jak i klient powinien dopilnować, aby dostarczyć plik źródłowy po zakończeniu projektu. Treści szkolenia e-learning często się przedawniają, więc możliwość szybkiej edycji nawet przez innego wykonawcę będzie możliwa jeśli klient będzie posiadał plik źródłowy-Story. Niestety nie da się szybko edytować szkolenia posiadając jedynie paczkę SCORM. Osoby, które korzystają z Articulate Rise mają trochę trudniejsze zadanie jednak rekomenduje zazwyczaj pracować na wersji Teams, ale do tego niezbędna jest również licencja .

3.Paczka SCORM

SCORM, to skrót od angielskiego słowa „Sharable Content Object Reference Model” -czyli, najprościej mówiąc jest to zestaw szczegółowych standardów technicznych dotyczących budowy platform szkoleniowych i zawartości szkoleń e-learning.

SCORM zatem zapewnia komunikację między szkoleniem e-learning wykonanym np. w Articulate Storyline, a platformą szkoleniową (LMS).

Zatem jeśli masz już wszystko zaakceptowane, musisz przekazać klientowi paczkę Scorm w formacie, który jest „odczytywany” przez platformę LMS.

Stosując te trzy zasady z pewnością unikniesz dodatkowej pracy i czasu, a Twój klient będzie zadowolony:)

Przewiń do góry