Jak łączyć szkolenia stacjonarne z e-learningiem?

Witajcie,
W dzisiejszym wpisie chciałabym poruszyć temat łączenia szkoleń e-learning ze szkoleniami stacjonarnymi, bądź nie tylko szkoleniami, ale ogólnie stacjonarnymi formami rozwoju. Wiele osób niestety korzysta z jednej formy rozwoju przez co traci możliwość dotarcia do większej grupy zainteresowanych, bądź też sprawia, że zaproponowana przez niego forma rozwoju jest nieefektywna. Nie każdy lubi się uczyć w klasie, bądź sali szkoleniowej, ale również nie każdy lubi uczyć się za pomocą komputera.
Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które pozwolą tworzyć tzw. blended learning polegający na mieszaniu różnych form rozwoju:
• organizując szkolenie stacjonarne, bądź stacjonarną formę rozwoju zorganizuj przed szkoleniem webinar, w którym zapoznasz uczestników ze szkoleniem. Możesz również przekazać w tym momencie materiały w formie pdf, aby kursanci wcześniej mogli zapoznać się z materiałem
• organizując szkolenie stacjonarne nie pokazuj nudnej i długiej prezentacji w Power Point. Jeśli już ją posiadasz spróbuj skonwertować ją do Articulate Storyline bądź Adobe Captivate i dodaj interakcje. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie prezentacji w Prezi.
• po szkoleniu zorganizuj ponownie webinar sprawdź wiedzę oraz przeprowadź ankietę ewaluacyjną
• po szkoleniu dosyłaj kursantom materiały uzupełniające bądź zamieszczaj je na platformie LMS
• postaraj się utrzymywać kontakt z kursantami poprzez e-mail, newsletter
• twórz szkolenia tematyczne, tak aby ich poszczególne moduły tworzyły całość.
Oczywiście nie są to wszystkie i jedyne możliwe rozwiązania
Jeśli masz inne ciekawe pomysły, podziel się w komentarzu!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przewiń do góry