Gry w Articulate Storyline

Witajcie,
Wiele osób podczas szkoleń stacjonarnych bardzo lubi tzw ” rozluźniacze”.  Są one stosowane zazwyczaj gdy poziom zaangażowania spada i obserwuje się zmęczenie materiałem. Podobnie kwestia ma miejsce w e-learningu. Bardzo dobrze przez uczestników szkoleń są przyjmowane gry. Moim zdaniem sprawdzają się one, bez względu na wiek, płeć,upodobnia oraz prowadzoną działalność. Jest to doskonała forma nauki jeśli prowadzisz szkołę językową, szkołę nauki jazdy, koło zainteresowań lub jakąkolwiek szkołę np. rysowania,liczenia,programowania itd.
Do tworzenia prostych gier szkoleniowych warto wykorzystać program Articulate Storyline. Można w nim stworzyć ciekawe interakcje, przypomnieć materiał bądź zaangażować uczestników. Gra może być także doskonałym podsumowaniem przerobionego materiału, powtórką lub krótkim zadaniem domowym.
Tworzenie gry w programie Articulate Storyline wymaga czasu, jednak na szczęście można skorzystać z darmowych wzorów, które uatrakcyjniają każde szkolenie stacjonarne i e-learning. Są też doskonałą formą do wdrożenia nielubianych zadań domowych przez uczniów.
W tym wpisie chciałabym zaprezentować, krótką grę szkoleniową, która powstała na bazie gotowego wzoru, który jest do pobrania na na stronie Articulate Storyline. Na tej stronie znajdziesz również inne wzory do wykorzystania w swojej prezentacji.
Prezentuję grę w formie video, aby każdy mógł zobaczyć jak w szybki sposób na bazie gotowego wzoru można przygotować krótką grę szkoleniową.
Jeśli sam chciałabyś tworzyć swoje kursy w programie, obserwuj moją stronę, ponieważ już niedługo w sprzedaży pojawi się pierwszy kurs e-mail : ” Stwórz swój kurs e-learning z Articulate Storyline w 30 dni-poziom podstawowy”.
Jeśli podoba Ci się pomysł gier w edukacji i chciałbyś, abym stworzyła dla Ciebie grę szkoleniową na bazie mojego autorskiego wzoru w programie Articulate Storyline napisz do mnie.
Poniżej filmik z grą, która powstała na bazie wzoru stworzonego przez Nicole Legault.
Dajcie znać, czy też lubicie gry w edukacji i nie tylko!
Pozdrawiam e-learningowo,
Ewelina

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przewiń do góry