Dlaczego warto samodzielnie wykonywać szkolenia w Articulate Storyline?

Samodzielność i niezależność

Nauczenie się wykonywania samodzielnie szkoleń e-learning jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy zakupić licencję Storyline i zacząć działać. Oczywiście najpierw musisz się nauczyć programu, ale nie jest to czynnik, dla którego warto zrezygnować. Wykonując samodzielnie szkolenia zyskujesz niezależność i samodzielność. Nie musisz płacić firmie zewnetrznej za poprawki, czy konsultacje.

Masz kontrolę nad szkoleniami

Samodzielnie wyznaczasz terminy realizacji. Nie musisz martwić się, że dostawca nie dotrzyma terminów lub nie musisz czekać na wolny termin.

Finanse

Nie jest tajemnicą, że wykonywanie szkoleń e-learning jest dość drogie. Oczywiście wykonywanie szkoleń jest czasochłonne, wymaga precyzji i doświadczenia- jednak czasem mamy do wykonania coś “prostego” , więc zwłaszcza w tym przypadku warto realizować te szkolenia samodzielnie.

Zdobywasz wiedzę i się rozwijasz

Ucząc się nowych rzeczy odkrywasz, że wcale nie jest to takie trudne jak myślałeś. Ponadto jest to dla Ciebie coś nowego, ciekawego i kreatywnego 🙂 Może być również odskocznią od codziennych obowiązków.

Masz wpływ na efekt końcowy

Zdaża się, że mimo najlepszych starń cieżko przekazać wykonawcy jaki chce się osiągnąć efekt. Owszem są sceriusze, liczne spotkania i telekonferencje, ale czasem po prostu innej osobie cieżko zrozumieć wizję zleceniodawcy.

Czas

Z jednej strony wykonywanie szkolenia jest bardzo czasochłonne, że wiele osób decyduje się na zlecenie wykonania szkolenia firmie zewnętrznej, ponieważ oszczędza czas. Jedak z czasem okazuje się, że ilość spotkań, przekazywanie materiałów, nanoszenie poprawek trwa znacznie dłużej, niż gdybyśmy mieli takie szkolenia wykonać samodzielnie.

Firma zewnętrzna czy pracownik etatowy?

Kolejna rzecz do przemyślenia. Czy lepiej zatrudnić parcownika na etat, czy zlecić wykonanie firmie zewnętrznej. Wg mnie zatrudnienie pracownika na etat jest tańsze, zwłaszcza jeśli mamy do wykonania bardzo dużą liczbę e-learningów. Ważne jest jednak, aby wiedza nie “uciekła” wraz z pracownikiem z organizacji. Należy zadać sobie też pytanie czy zatrudniamy tylko kogoś do tworzenia szkoleń w programie, czy też do wykonywania sceriuszy i projektowania szkolenia.

Znajomość programu Articulate Storyline przyda się każdemu, kto tworzy e-learning, bądź zleca go na zewnątrz. Nawet jesli zlecasz szkolenia warto wiedzieć z czym to jest związane i co ma wpływ na jakość i cenę. Może zastanawiasz się nad funkcjami programu, ale do końca nie wiesz co jest możlwie, a co nie. Jeśli zadajesz sobie takie pytania zachęcam Cię do zakupu mojego kursu- zyskasz widzę na temat programu oraz uzyskasz większą niezależność nad swoimi projektami.

Myślę, że ze szkoleniami e-learning jest podobnie jak z wykonywaniem stron internetowych. Jeszcze 10 lat temu wydawało się to niemożliwe, a teraz co 2 strona jest wykonana na Word Press przez właściciela firmy 🙂 Podobnie jest z wykonywaniem szkoleń- potrzeba tylko chęci i motywacji do nauki.

Zakup kurs już dziś.

Przewiń do góry