Artculate Rise w szkole językowej zobacz możliwości!

Wprowadzenie
Articulate Rise jest jednym z moich ulubionych narzędzi, które warto wykorzystywać w szkołach językowych,  ( i nie tylko!), dlatego dziś skoncentruje się na przedstawieniu Wam podstawowych funkcjonalności tego narzędzia. Chciałabym zaznaczyć, że artykuł nie jest sponsorowany, a moja opinia o tym narzędziu  pojawiła się dlatego, iż miałam okazję tworzyć lekcje języka obcego w tym narzędziu dla szkoły językowej i uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Articulate Rise dostępny jest wraz z licencją programu Articulate Storyline 360. Jest to rozwiązanie, które można wdrożyć na dowolną platformę LMS, bądź stronę internetową szkoły  i udostępniać dla kursantów. Wg mnie szkoły językowe, które wykorzystują Articulate Rise mogą oferować swoim kursantom ciekawą alternatywę, która pozwoli usystematyzować wiedzę językową a zarazem w ciekawy sposób wyróżniać się wśród konkurencji.
Jak można wykorzystać Articulate Rise w szkole językowej?
Kurs wykonany w Articulate Rise w szkole językowej może mieć kilkanaście zastosowań. Pierwszym, może być on po prostu tradycyjną lekcją online, do której dodajemy dostęp kursantowi. Ponadto Articulate Rise, może być uzupełnieniem tradycyjnej lekcji, czyli zawiera tematy, które nie zostały z różnych powodów poruszone w trakcie stacjonarnej lekcji, a są również istotne, bądź też mają być przypomnieniem lekcji. Może być również alternatywą do tradycyjnych zadań domowych, bądź też formą sprawdzenia czego kursant nauczył się podczas lekcji. Można również za jego pomocą przeprowadzać egzaminy językowe, bądź też sprawdzać umiejętność tj. słownictwo, gramatyka, czytania czy słuchanie.
Jak to wygląda od środka?
Kurs w ramach Articulate Storyline można podzielić na dowolne moduły oraz sekcje. W przypadku kursu językowego możesz podzielić kurs na :
-wprowadzenie
-lekcje główną
-sekcja gramatyki
-quiz
Następnie budujesz zawartość modułów z dostępnych klocków. W Articulate Rise możesz sprawić, że lekcja będzie zawierać wiele elementów. Może być to np.  przedstawienie słownictwa, czytanie, można wstawić wideo czy audio do słuchania. Wszystko zależy od naszych preferencji.
Możesz dodać sekcje słownictwa . Warto w kursie językowym wykorzystać interaktywne fiszki. Jak to działa? Możesz dodać obrazek, ilustracje, rebus – cokolwiek chcesz- po kliknięciu przez kursanta fiszka się obraca- tak jak w przypadku tradycyjnych papierowych fiszek.
Za pomocą fiszek możesz również skorzystać z możliwości interakcji drop & drag, polegającej na przyporządkowaniu przez kursanta fiszki w odpowiednie miejsce.
W momencie właściwego przyporządkowania w górnym roku fiszki pojawia się zaznaczenie dobrej odpowiedzi, gdy przyporządkowanie jest złe fiszka wraca w swoje miejsce.
Tak jak wspomniałam, w narzędziu można wdrażać quizy i sprawdzać wiedzę.  Możesz skorzystać z opcji uzupełniania pustych pól ,dodać obrazek do quizu lub skorzystać z odpowiedzi wielokrotnego wyboru.Po ukończeniu quizu pojawia się wynik. Oczywiście sam decydujesz jaki jest próg zdania testu.
Kursy można ze sobą łączyć w całość np. wszystkie lekcje w ramach jednego poziomu podczas jednego kursu bądź rozdzielać na lekcje. Wg mnie narzędzie może zostać dostosowane do każdego języka, jak również każdego poziomu. Oczywiście narzędzie wykorzystywane jest również w innych kursach, nie tylko językowych jednak w tym wpisie chciałam się głównie skoncentrować na przedstawieniu w jaki sposób szkoły językowe mogą wdrażać to narzędzie.
W tym wpisie przedstawiłam podstawowe możliwości narzędzia, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej  napisz do mnie
Chcesz zobaczyć demo?
Zobacz demo kursu w akcji
Pobierz pdf z rzutami z ekranu
Artculate Rise
Ile to kosztuje?
Koszt wdrożenie rozwiązania jakim są kursy Articulate Rise  jest różny i zależny od tego ile lekcji chcesz wdrożyć w tym narzędziu.  Co ważne nie potrzebujesz żadnego oprogramowania, aby wdrożyć kurs.  Kurs może być wdrożony zarówno na platformie LMS, bądź na stronie internetowej.  Wg mnie warto jednak posiadać platformę LMS ( nawet darmową), ponieważ wtedy łatwiej zachować poufność między klientem a kursantem, dane są zabezpieczone, a Ty Mosze śledzić postępy ucznia.  Wg mnie jeśli zależy Ci, aby nauczyć, a nie tylko sprzedać kurs, platforma LMS jest ważnym narzędziem.
Kursy powstają głównie na bazie gotowych materiałów. Jak to wygląda w praktyce? Klient dostarcza gotowy materiał ( głównie w Power Point), a ja na bazie materiału tworzę kurs w Articulate Rise( na bazie mojej własnej licencji, więc klient nie musi jej wykupywać) i dostarczam go w formacie do wdrożenia na stronę lub platformę.  Na życzenie klienta możliwe jest również dodanie wszystkich kursów na platformę, bądź stronę ( wycena tego ustalana jest indywidualnie i zależy głownie od ilości kursów jakie mają zostać dodane).
Oczywiście możesz również samemu wdrażać kursy w Articulate Rise.
Ile kosztuje samodzielne wdrożenie kursu w Articulate Rise?
Przede wszystkim musisz posiadać licencje Articulate Rise- roczna subskrypcja dla jednego użytkownika to 999$-dla kursów komercyjnych, które masz zamiar sprzedawać. Co roku będziesz musiał odnowić subskrypcje- jeśli oczywiście będziesz chciał dalej tworzyć kursy- odnowienie  to koszt 599$. Jeśli natomiast nie będziesz chciał sprzedawać kursów, ale wykorzystywać je w celach edukacyjnych subskrypcja dla nowego użytkownia to koszt 499$ i 299$- odnowienie subskrypcji. W ramach zakupu masz dostęp również do Articulate Storyline- więcej informacji  narzędziu znajdziesz w moich kursach e-mail i na stronie Articulate.
Oprócz licencji oczywiście musisz zainwestować swój czas przeznaczony na tworzenie kursów. Osobie początkującej stworzenie jednego kursu składającego się z 30-40 slajdu może to zając od kilku do kilkunastu godzin- oczywiście gdy nabiera się wprawy idzie to znacznie szybciej.
Jeśli podobał Ci się artykuł podziel się nim w mediach społecznościowych. Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem kursów  Articulate Rise w swojej szkole napisz do mnie. A jeśli po prostu masz jakieś sugestię, pytania wątpliwości daj znać w komentarzu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przewiń do góry