10 powodów, dla których warto jest mieć własną platformę LMS😊

Wpis ten powstał, ponieważ wiele osób powraca z tym pytaniem- czy warto mieć swojego LMS, czyli swój własny system do zarządzania szkoleniami lub do sprzedawania kursów?

Oczywiście wszystko zależy od tego czym się zajmujesz, jednak jeśli chcesz sprzedawać kursy, warto zainwestować w coś swojego.

Oto powody :

 1. Na dłuższą metę jest to bardziej opłacalne, niż umieszczanie kursów na zewnętrznych platformach i dzielenie się zyskiem ze sprzedaży kursów
 2. Sam decydujesz o wyglądzie swojej platformy, rozmieszczeniu kursów, raportów
 3. Nie płacisz za liczbę zamieszczanych kursów
 4. Nie płacisz za utrzymanie „użytkownika”
 5. Nie jesteś zależny od dostawcy, więc możesz zrezygnować z platformy
 6. Budujesz markę- posiadasz stronę internetową i platformę na jednej domenie, dodajesz swoje logo, kolory-wszystko jest spójne
 7. Jeśli potrafisz możesz zintegrować platformę z innymi używanymi przez Ciebie systemami np. systemem do automatycznego fakturowania, czy systemem do prowadzenia wideokonferencji
 8. Jeśli zmienisz zdanie to możesz przekonfigurować platformę w dowolny sposób
 9. Wybierasz taką platformę, która posiada takie funkcjonalności jakie potrzebujesz Ty, nie musisz korzystać z tego czego potrzebują inni.
 10. I chyba najważniejsze- wdrażając platformę uczysz się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałeś pojęcia! 😊

Mimo, że plusów jest dużo posiadanie własnej platformy jest też związane z kilkoma minusami. Przede wszystkim jeśli nie jesteś osobą z zacięciem IT, może być Ci trudno samodzielnie zarządzać platformą. Nie chodzi tu tylko o konfiguracje LMS, ale również jego obsługę, czy naprawę ewentualnych błędów. Systemy też nieustannie się rozwijają, więc czasem bardzo trudno nadążać za wieloma zmianami w funkcjonalnościach. Jeśli więc zdecydujesz się na swoją platformą, a jesteś osobą której ciężko samodzielnie tym zarządzać, czy naprawiać błędy będziesz musiał poszukać specjalisty, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Podoba Ci się ten wpis?

Jakiś czas temu pisałam również o tym, czy warto zakupić narzędzie Articulate Storyline, aby samodzielnie tworzyć e-learning

Jeśli chcesz własną platformę szkoleniową na Word Press ( Learn Dash lub Learn Press) a nie chcesz jej konfigurować, lub zajmować się administracja platformy napisz do mnie- chętnie pomogę:)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie przez E-Learning Academy-Ewelina Kolman, Jałowcowa 16/2, 62-052 Komorniniki, NIP 7642596251 REGON 38193301 oraz przez podmioty trzecie. Więcej na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
  Przewiń do góry